Міська та сільські ради району

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Аналітична довідка про стан призначення житлових субсидій населенню Тростянецького району Друк
Вівторок, 25 жовтня 2016 11:23

У зв’язку з підвищенням цін і тарифів на газ і електроенергію з метою соціального захисту населення Урядом було внесено ряд змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій  для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого рідкого пічного побутового палива». Даними змінами було  суттєво спрощено порядок призначення житлових субсидій.

 

Постановою передбачено, що для призначення субсидії необхідно подати лише два документи – заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, в окремих випадках на підставі рішення районної комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку)  на  підставі  договору  найму  (оренди)  житла.

Управлінням соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації постійно проводиться роз’яснювальна робота, щодо порядку оформлення субсидій за спрощеним порядком. Були підготовлені та проведені семінари-навчання з головами сільських рад та з уповноваженими особами сільських рад. 

Протягом вересня–жовтня 2016 року була активізована робота «мобільного соціального офісу», до якої були залучені фахівці управління соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації,Тростянецького районного центру зайнятості, управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі, соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді. У 2016 році «мобільним соціальним офісом» було здійснено 19 виїздів у ході яких 495 громадянам надано роз’яснення з різних соціальних питань, прийнято 29 пакетів документів для призначення субсидій та допомог.

З метою підвищення інформованості населення в управлінні соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації відкрита телефонна «гаряча лінія» де можна отримати консультацію про порядок надання субсидії на житлово-комунальні послуги та надати роз’яснення на питання, які виникають у громадян.

Проводилася широка роз’яснювальна робота про порядок надання субсидій на житлово-комунальні послуги  через засоби масової інформації, зокрема, через районну газету «Новини Тростянеччини», «Круглий двір» та офіційний  веб-сайт Тростянецької районної державної адміністрації. Підготовлена та розміщена інформація про порядок отримання житлової субсидії на інформаційних стендах в управлінні соціального захисту населення та в сільських радах, виготовлені буклети та інформаційні листівки, в яких міститься інформація про порядок призначення субсидії.

Станом на 01.10.2016 за новим спрощеним порядком отримує субсидію на житлово-комунальні послуги 9098 сімей (з урахуванням перерахунку субсидії на отримання твердого палива та скрапленого газу), що в три рази більше минулих років. 6930 сім’ям, які отримували субсидію в минулому опалювальному періоді, субсидія призначена автоматично без звернень громадян та 2168 сімей подали нові заяви та декларації, з них 78 заяв були надіслані через поштове відділення зв’язку. Отже, протягом 2016 року 68,2 відсотка сімей району охоплено Програмою житлових субсидій.

Всього нараховано субсидію на житлово-комунальні послуги за 2016 рік 9098 сім’ям  на суму 32352,9 тисяч гривень, профінансовано на суму 27828,7 тисяч гривень, заборгованість складає 4524,2 тисяч гривень.

У зв’язку з внесеними змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995р. N 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій  для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого рідкого пічного побутового палива» збільшилася кількість сімей, які отримують субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу у 1,8 рази в порівнянні з минулим роком. Протягом 2016 року охоплено програмою житлових субсидій на тверде паливо та скраплений газ 11 відсотків сімей району. Субсидії на тверде паливо та скраплений газ нараховано 1470 сім’ям на суму 3880,4 тисяч гривень, заборгованість складає 2581,6 тисяч гривень.

З метою надання всебічної підтримки  населенню в умовах підвищення цін і   тарифів на комунальні послуги в районі діє комісія з питань надання населенню пільг, житлових субсидій та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям склад якої затверджено розпорядженням голови Тротянецької районної державної адміністрації . Районна комісія уповноважена приймати рішення про надання субсидії одиноким непрацездатним громадянам на збільшену понад норму площу житла, визначати кількість осіб для розрахунку субсидії у випадках, коли окремі особи з числа зареєстрованих фактично не проживають у житловому приміщенні і споживання комунальних послуг обчислюється засобами обліку, у випадках купівлі майна  або оплати послуг, що перевищує 50,0 тисяч гривень та надання субсидії за фактичним місцем проживання по договору оренди ( найму) житла.

З початку року за рішенням комісії  призначено субсидію 602 сім’ям району, зокрема:

- на збільшену понад норму площу житла – 54 сім’ям;

- на фактично зареєстрованих осіб у житловому приміщенні – 486 сімей;

- за фактичним місцем проживання – 48 сімей;

- покупка на суму, що перевищує 50 тисяч гривень – 14 сімей.

В зв’язку з тим, що зросла навантаженість на працівників управління соціального захисту населення  Тростянецької районної державної адміністрації в більше ніж в три рази в управлінні також існує потреба у залученні осіб з числа безробітних для виконання такого виду робіт, як інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та робота з документацією, але на умовах співфінансування законодавчо неможливо, так як управління фінансується з державного бюджету.

На даний час управлінням соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації та Тростянецьким районним центром зайнятості опрацьовується можливість залучення безробітних осіб до громадських робіт з оформлення житлових субсидій до управління соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.